Nyota Ndogo

Nyota Ndogo has always been open to share what goes on in her life with her fans. She considers her fans as her family and never shies away from telling them what she’s going through or doing.

nyota1


Well, she has come out strong to address some things that have been going on in her life. She revealed the division in her family between her and her siblings and how they haven’t been taking care of their mother. All the work is left for her to handle because they claim that when she sends money to her mother, they claim that it’s theirs too.

‘Nina Furaha Niacheni,’ Nyota Ndogo Hits Back At Haters Who Accuse Her Of Marrying An ‘Old Mzungu’ Man For ‘Money’

Nyota Ndogo and Family

Here’s what she said,

Nataka munielewe simchukii mamaangu nampenda maana ametulea na shida. ni wakati wetu sisi kumuangalia yeye lakini asichague mtoto huyu bora mtoto huyu sio bora.ndio maana nimefanya mengi sana maana watoto wengine ukimbia wakawacha family but mimi hata kutotaka kuja kuishi danmark nikwaajili ya mamangu naona atapata shida.laki dada zangu wamekua wavivu wakufanya kazi kwakua nyota atamletea mama na akimletea mama sisi pia tutakula.so mimi nikiwa sina wote wapo tu.hii family ingekua na umoja tungekua mbali sana but haina.mkubwa anaona mimi mdogo ataniambia nini.I LOVE MY MUM.munielewe hivyo.”

Reactions
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid